NISS - Interessegruppen for skipsinstallasjon og service

Interessegruppen for Skipsinstallasjon og Service, NISS, har som formål å utvikle samarbeid og skape et felles miljø mellom elektroentreprenørene innen skipsinstallasjon og service. Interessegruppen har 20 medlemsbedrifter, som representerer ca 800 ansatte. 

NISS skal bidra til å bygge opp et nettverk innenfor skipsinstallasjoner og service, med aktører fra myndigheter, leverandører, skipsverft, konsulenter, bransjeorganisasjoner, elektroentreprenører, forsikring og andre aktuelle grupperinger. Hovedformålet med interessegrupper er i vid forstand å drive medlemsservice.

Hovedområder
NISS har flere hovedområder som skal spesielt vektlegges:

  • Lønns- og tariffspørsmål som har spesiell relevans for skipsinstallasjon 
  • Utvikling av økonomi- og prosjektstyringssystemer 
  • Legge forholdene til rette for å sikre en mest mulig rasjonell personellutnyttelse innen skipsinstallasjon 
  • Bidra til å styrke verftsindustrien, slik at skipsbransjen som helhet blir mest mulig konkurransedyktig

 

NELFO-NISS medlemmer pr. 1.1.2016
  
LOS Elektro AS Electro Automation Austevoll AS
v/Jakob Særsten v/Rune Kolbeinsvik
5430 Bremsnes Postboks 38, 5394 Kolbeinsvik
Tlf 53 42 21 00
Mob 481 62 111
Mob 952 91 901
jakob@los-elektro.no rune.kolbeinsvik@el-aus.no
   
Kvinnherad Elektro AS HAFS Elektro og Rør AS
v/Erling Enæs v/Rolf Eide
POB 23, 5486 Rosendal Sognefjordvegen 444, 5961 Brekke
Tlf 53 48 28 00
Mob 950 80 799
Tlf 57 78 69 09
Mob 975 05 148
ebe@k-el.no rolf@hafs-elektro.no
   
Havyard Ship Technology AS Vassnes Solutions AS
v/Jon Strandheim v/Helge Vassnes
Leirvik, 6953 Leirvik i Sogn Postboks 192, 5588 Ølen
Tlf 57 78 90 28
Mob 97 55 10 38
Mob 902 82 177
jon.strandheim@havyard.com helge@vassnes.com
   
Maritim Elektro AS ELMO Teknikk AS
v/Morten Berhovde v/Jan Kolbjørn Husøy
Omavegen 210,
5632 Omastrand
Gammelseterlia 12,
6422 Molde
Tlf 56 55 05 60
Mob 906 86 611
Tlf 71 21 33 00
Mob 951 41 105
mbe@maritimelektro.no jan.kolbjorn.husoy@elmo.no
   
Ulstein Elektro Installasjon AS Vard Electro AS
v/Kjell-Arve Vatne v/Håvard Sætre
POB 278, 6067 Ulsteinvik 6280 Søvik
Tlf 70 00 88 35
Mob 478 78 270
Tlf 70 21 07 60
Mob 915 49 431
kjell-arve.vatne@ulstein.com havard.satre@stxosv.com
   
AS Elektrisk Mandal Hareid Elektriske Teknikk AS
v/Per Gunnar Laudal v/Tor Marthin Sørli
Postboks 518, 4504 Mandal Postboks 124, 6069 Hareid
Tlf 38 26 78 10
Mob 918 75 891
Tlf 70 09 58 32
Mob 918 83 800
per.gunnar@aselektrisk.no tms@hareidgroup.com
   
ACEL AS J.M. Hansen Maritim AS
v/Klaus Kjerstad v/Tom R. Edvardsen
Postboks 1513, 6025 Ålesund Postboks 2604, 9273 Tromsø
Tlf 70 11 17 30
Mob 416 68 626
Tlf 77 66 55 00
Mob 450 08 282
klaus.kjerstad@acel.no tre@jmhansen.no
   
Apply Oil & Gas AS Brattvaag Electro AS
v/Reidar Notland v/Fredrik Løken
Ringveien 6, 5412 Stord Postboks 104, 6282 Brattvåg
Tlf 53 40 93 00
Mob 905 71 980
Tlf 70 20 81 45
Mob 994 54 759
reidar.notland@apply.no fredrik.loken@brattvaag-electro.no
   
IMES AS Harstad Elektro AS
v/Terje Wilhelmsen v/Arild Albrigtsen
POB 2008,
Margrethe Jørgensens Vei 3
9265 Tromsø 9406 Harstad
Tlf 77 66 46 00
Mob 901 75 854
Tlf 77 04 00 20
Mob 907 77 455
terje@imes.no arild@harstad-elektro.no
   
Vik Elektro AS Flekkefjord Elektro AS
v/Willy Kåre Vik v/Jan Egil Malde
6393 Tomrefjord Svegeskogen 7, 4400 Flekkefjord
Tlf 71 18 20 00
Mob 918 88 100
Tlf 38 32 63 20
Mob 916 67 099
willy@vikelektro.no jem@felektro.no